روز 21 تیر روز بدون نایلکس

نه به کیسه های پلاستیکی !

یک کیسه نامناسب

کیسه های خرید از پلاستیک ساخته می شود و سالها زمان می برد تا تجزیه شود. اما مناسب ترین جایگزین کیسه های پلاستیکی ساک پارچه ای یا سوزنی می باشد  که این روزها بازارش داغ است: کیسه خرید قابل استفاده مجدد.  روی این کیسه ها معمولا شعارهای محیط زیستی و لوگوهایی چاپ می شود که جایگزین ملیون ها کیسه پلاستیکی یکبار مصرفی شوند که سالانه به محل های دفن زباله افزوده می شوند.

در آوریل گذشته در روز زمین Home Depot تعداد 500000 و Wal-Mart یک میلیون ساک پارچه ای خرید قابل استفاده مجدد را توزیع کرد. یکی از ویژگی هایی که روی این کیسه ها برچسب شده بود این است: «هربار یک کیسه جهان را نجات می دهد».  اما شرکت ها و مشتریانی که نیت خوبی دارند به این نتیجه رسیده اند که ساک پارچه ای خرید مانند سوخت های زیستی باید قابل بازیافت باشند.

Bob Lilienfeld نویسنده «گزارش خرت و پرت های به درد نخور» که خبرنامه ای آن لاین درباره پیشگیری از هدر دادن است اظهار داشت: « اگر دوباره از آنها استفاده نمی کنید در واقع با خرید یکی از آنها وضعیت را وخیم تر کرده اید». طبق اظهارات Ned Thomas که سرپرست بخش علوم مواد و مهندسی دانشکده تکنولوژی ماساچوست است، از آنجایی که بسیاری از این کیسه ها از مواد سنگین تر ساخته شده اند، نسبت به پسرعموهای یکبار مصرف خود، مدت بیشتری در توده های زباله خواهند ماند. همانطور که انتظار می رفت استفاده از ساک پارچه ای می تواند موهبتی برای محیط زیست باشد که تعداد کیسه های یکبار مصرفی که در محل های دفن زباله در حال افزایش اند را به صورت قابل توجهی کاهش می دهند. Nick Sterling سرپرست پژوهشی بخش «راه حل های کاپیتالیسم طبیعی» -بخشی غیرانتفاعی که بر مشکلات پایدار تمرکز دارد- اظهار داشت که اگر از هر کیسه دوبار استفاده شود – حداقل یکبار در هفته – 4 یا 5 کیسه چندبار مصرف می توانند هر سال جایگزین 520 کیسه پلاستیکی می شوند.

زمین را دوست بداریم و به آن احترام بزاریم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *